پادری از اجزای دکوراسیون هر منزل است که انتخاب درست آن می تواند به استایل چیدمان خانه شما نمایی متفاوت و چشمگیر بدهد اگر شما هم این روزهای به دنبال تغییر در دکوراسیون خانه تان هستید و تغییر پادری ها از گزینه های شماست این مطلب از تانما را از دست ندهید

 

پادری های شیك برای زیبائی خانه شما

پادری یکی از اجزای دکوراسیون هر خانه است که نه تنها کاربردهای ویژه خود را دارد بلکه میتواند یک المان خاص برای دکوراسیون خانه ما باشد. پادری ها را در بخش های متفاوتی چون ورودی منزل، آشپزخانه ، تراس و… به کار گرفت و توجه داشت که پادری مخصوص به هر قسمتی از خانه باید ویژگی های مخصوص خودش را داشته باشد و طرح، جنس و مدل پادری باید متناسب با کاربردش باشد.

 

نقش پادری در دکوراسیون منزل

نقش پادری در دکوراسیون نقشی مهم و غیر قابل انکار است. کمتر خانه ای وجود دارد که مقابل در ورودی، از پادری استفاده نکرده باشد . اگر اهالی خانه ای با کفش در منزل تردد می کنند باید حتما از پادری برای گرفتن گرد و خاک کفش ها، جلوی در خانه استفاده کنند. افرادی هم که کفش های خود را جلوی در منزل از پا در می آورند بهتر است، کار تعویض کفش و پوشیدن دمپایی را روی پادری انجام بدهند چرا که این کار به وارد نشدن گرد و خاک و آلودگی بیرون از منزل به داخل خانه کمک می کند.

از آنجا که ورودی خانه، اولین قسمتی است که در نظر دیگران ظاهر می شود اگر روی زیبا بودن منزل و اسباب و اثاثیه خود حساس هستید باید در انتخاب پادری آن قسمت از خانه تان هم دقت کافی به خرج بدهید.

 

کاربردهای فرش پادری چیست؟

فرش پادری در سایر بخش های منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از اصلی ترین کاربردهای پادری ، استفاده از آن در مقابل در دستشویی و حمام است. برخی از افراد در داخل ورودی دست شویی نیز از پادری استفاده می کنند. نکته مهم در خرید این نوع از پادری ها، توجه به جنس است. مثلا اگر پادری شما فاقد لاتکس باشد، احتمال لیز خوردن و ایجاد خطر برای اعضای خانه بسیار زیاد می شود. این موضوع اصلا شوخی بردار نیست و باید برای خرید پادری حمام و دستشویی حتما به دنبال جنسی باشید که لیز نخورد و لاتکس داشته باشد تا به سطحی که روی آن قرار گرفته بچسبد.(فرش های زرباف دارای لاتکس طبیعی و ضد لغزش میباشد)

 

در کدام یک از فضاهای خانه از پادری استفاده می شود

1-پادری در آشپزخانه

توجه به محل قرارگیری پادری در انتخاب آن مؤثر است و اینکه بدانید از یک پادری چه انتظاری دارید، تعیین کننده جنس و ابعاد آن است. به عنوان مثال پادری مخصوص آشپزخانه باید مقاومت بالایی داشته باشد. در

محیط آشپزخانه روغن ها به راحتی در هر چیزی نفوذ می کنند که پادری ها هم از این امر مستثنا نیستند. باید جنس پادری محکم و در برابر چربی ها نفوذناپذیر باشد. همچنین به دلیل اینکه مجبور هستید پادری آشپزخانه را در فواصل کوتاه بشویید باید از استحکام بالایی برخوردار باشد.

 

2-پادری درب اتاق خواب

پادری در اتاق خواب ها به چند منظور تهیه می شود. اولین دلیل استفاده از پادری وجود تراس در اتاق خواب است. اگر اتاق خواب شما به تراس راه داشته باشد، قطعا برای جلوگیری از وارد شدن آلودگی به خانه یک پادری در جلوی در تراس قرار می دهید. دومین کاربرد پادری، قرار دادن آن در کنار تختخواب است. زمانی که بیدار می شوید، به خصوص در فصل زمستان، برای اینکه پای خود را مستقیم روی زمین قرار ندهید، از پادری استفاده می کنید. سومین منظور استفاده از پادری در اتاق خواب، حضور پادری به عنوان عنصری دکوراتیو است. در این صورت باید به طرح و رنگ آن به عنوان یک عنصر تزیینی دقت ویژه ای شود.

 

3-پادری دستشویی

در قسمت سرویس های بهداشتی، معمولا از دو پادری استفاده می شود؛ یک پادری در داخل سرویس ها و دیگری در قسمت بیرونی در نظر گرفته می شود. پادری داخلی معمولا از جنس پلاستیک است؛ چون به دلیل وجود رطوبت زیاد باید در این قسمت از جنسی که در مقابل آب و رطوبت مقاوم است، استفاده کنیم. پادری که در قسمت بیرونی سرویس ها به کار برده می شود، باید از جنسی باشد که قدرت جذب آب بالایی داشته باشد. نقش پادری در این قسمت مهم است؛ چون باید آب اضافی را از پاها بگیرد تا موجب سر خوردن روی سطح لغزنده زمین نشود.

 

4-پادری ورودی

در ورودی خانه، پادری معمولا برای دو کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد؛ اول اینکه موقع خارج کردن کفش از پا بتوانیم به راحتی پای خود را روی پادری قرار دهیم. این امر برای جلوگیری از آلوده شدن پا بر اثر تماس مستقیم با سطح زمین خارج از منزل است. دومین کاربرد پادری در این قسمت از منزل پاک کردن کف کفش توسط پادری است. ناگفته نماند این حالت برای اشخاصی است که با کفش وارد منزل می شوند. در هر دو حالت بهتر است در انتخاب رنگ پادری در قسمت ورودی دقت کنید. رنگ های چرک تاب، مناسب ترین گزینه در انتخاب رنگ پادری هستند؛ رنگ هایی طوسی یا قهوه ای از جمله رنگ هایی هستند که کمتر کثیفی را نشان می دهند.

 

چگونه یک پادری شیک و زیبا انتخاب کنیم؟

انتخاب پادری مانند سایر وسایل ها بیشتر از هرچیزی بستگی به سلیقه ی شما دارد.اما برای اینکه یک پادری انتخاب کنید که هم ظاهر زیبا داشته باشد و هم بتوانید برای شیک و زیبا کردن دکوراسیون خانه از آن استفاده کنید.باید در خرید آن مانند سایر وسایل های دکوراسیون خانه بیشتر دقت کنید.

 

هماهنگ بودن پادری با سایر وسایل های موجود در دکوراسیون خانه باعث می شود هم فضایی شیک و زیبا در دکوراسیون داخلی خانه ی خود داشته باشید.

 

و هم خانه ای تمیز و مرتب داشته باشید.معمولا کسانی که به دکوراسیون داخلی خانه ی خود بیشتر اهمیت می دهند از همه ی وسایل های لازم در دکوراسیون خانه استفاده می کنند و یکی از وسایل هایی که هم کاربرد زیادی در خانه دارند و هم بیشتر افراد در خانه از آن استفاده می کنند پادری است.

 

اگر پادری را با توجه به سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید و هم در خرید آن به سایر وسایل های خانه دقت کنید می توانید هم دکوراسیون شیک و مدرن در خانه ی خود درست کنید و هم همه ی وسایل های لازم در دکوراسیون خانه را داشته باشید.

 

استفاده از پادری در اکثر خانه های ایرانی امری کاملا ضروری است و از پادری ها برای درب ورودی، در جلوی درب سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده می شود.

 

عمده ترین د لیل استفاده از پادری ها در جلوی درب های مذکر برای کاهش انتقال آلودگی به محیط داخلی خانه می باشد،

 

به علاوه اینکه این پادری ها اگر هماهنگ با دیگر قسمت های دکوراسیون باشند زیبایی بسیار زیادی را به فضای داخلی خانه خواهند بخشید.